Nové železo do krámu

Honya K. Hackintosh, Novinky Leave a Comment

Od doby, kdy jsem poprvé okusil sílu počítače od společnosti Apple, jsem se snažil docílit toho, abych jeden takový stroj mohl mít a používat. Dlouhou dobu mi k jeho "imitaci" stačil Hackintosh, který jsem se naučil vytvářet, servisovat a dokonce i optimalizovat na konkrétní PC nebo notebook (viz téma CustoMac).

Po nějaké době jsem konečně docílil toho, že jsem si koupil MacBook Pro s 13,3" displejem s rozlišením Retina, model Early 2013 v nejvyšší konfiguraci, která obsahovala dvoujádrový procesor Intel Core i7 na frekvenci 3 GHz s turboboostem na 3,5 GHz a 8 GB RAM. MacBook Pro jsem vybíral z jediného důvodu - potřeboval jsem  mobilní pracovní stanici.

V poslední době jsem už tak nějak usedlejší a mám v bytě svůj pracovní koutek, takže MacBook, ke kterému byl připojen externí EIZO displej, už mi tak nevyhovoval. Začal jsem tedy hledat a po několika týdnech jsem konečně našel.

Není to sice žádný rok nebo dva starý model, byl vyroben v roce 2013, ale v kombinaci s Mac OS High Sierra nabízí dost výkonu pro operace v aplikacích Adobe Ps, Lr a Dw. Můj "nový" stroj běží na čtyřjádrovém procesoru Intel Core i5 na frekvenci 3,4GHz, k tomu mám 16 GB RAM a narozdíl od MacBooku i 4GB grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 780M. V kombinaci s 27" displejem je to prostě pracant. Nezmiňuji ani kalibraci barev, která je u těchto počítačů standardem, takže Vaše fotky budou barevně naprosto v pořádku.

Ale stávající klienty nezklamu, tématu CustoMac se budu věnovat dále 🙂 Stále sleduji novinky a odebírám novinky u MacRumors.com, tonymacx86.com a obdobné feedy, takže servis bude stále aktuální.

MacBook

Konfigurace MacBooku Pro (2016)

iMac

Současná konfigurace iMacu (2018)

CustoMac

Předchozí konfigurace CustoMacu (2013)

Ne, že by to byl nějaký úmysl, ale pátráním v archívu svých příspěvků jsem zjistil, že shodou náhod se jedná o sestavu iMacu, se kterou jsem v roce 2013 srovnával svou tehdejší sestavu CustoMacu (viz odkaz zde).

Tehdy jsem si postavil svůj druhý CustoMac s technickými specifikacemi stejnými, jako mám dnes v iMacu, vyjma frekvence operační paměti a grafické karty.

Musím bohužel konstatovat, že když jsem viděl původní fakturu z koupě iMacu, zjistil jsem, že informace o pořizovací ceně iMacu jsou trochu mimo. Tento iMac jako nový totiž byl koupen za 79.990,- Kč oproti částce 48.000,- Kč, kterou jsem uvedl a tímto se omluvám za chybně uvedené údaje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..