Půjde mi nainstalovat MacOS?

Asi jako každý operační systém chce po hardwaru nějaké nároky, ani u CustoMac tomu není jinak. U počítače typu Hackintosh je hlavním požadavkem procesor Intel. Je to proto, že Apple do svým Maců dává procesory Intel a systém je pro ně navržen. Konkrétně podle oficiálních zdrojů je požadované minimum pro běh systému OS X El Capitan procesor Intel Core 2 Duo o frekvenci 2,0 GHz a 2GB RAM. Dále je potřeba, aby i komponenty, které hodláme používat, byly kompatibilní s operačním systémem. Nejedná se o základní periferie, jako je grafická karta a podobně, ale spíše o specifičtější komponenty, jako jsou Wi-Fi karty, Bluetooth zařízení, čtečky kater a obdobně. Kompletní seznam kompatibilních dílů je k dispozici na webu tonymacx86.com (anglicky). Zde je možné shlédnout kompatibilní díly z roku 2015. Dá se říct, že téměř jakýkoli hardware jde v systému zprovoznit, nějaké jdou samy, jiným se musí pomoct. Pokud jste zdatní ve správcovství vašeho počítače a v administraci systémů, zkuste si systém nainstalovat podle mého návodu. Pokud se na tyto kroky necítíte avšak chcete používat Mac OS na svém počítači, kontaktujte mne a systém Vám nainstaluji. Mít správný a kompatibilní hardware pro CustoMac je rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem.Chcete-li instalovat Mac OS X na svůj počítač, je nutné vědět jaký hardware je kompatibilní a který není. Pokud neznáte přesné parametry svého počítače, použijte k tomu určený software, například CPU-Z nebo Everest.

Základní deska

Základní deska je nedílnou součástí podpory nebo ne-podpory Mac OS. Pokud máte základní desku pro procesor Intel a je vyrobená po roce 2010, je zde reálná šance, že deska je kompatibilní. Dále je rozlišováno, zda základní deska pracuje s tzn. Legacy BIOS nebo s UEFI BIOS. Pokud máte UEFI, jste za vodou, u Legacy by mohly nastat problémy s nastavením BIOSu.

Grafická karta

Kromě základní desky je grafická karta nedůležitější součástí vaší sestavy. Mac OS X ne moc často spolupracuje s integrovanými grafickými čipy na desce nebo procesoru. Ale i to je s patřičnými ovladači možné. Starší grafické karty (např. nVidia 8800Gt a obdobné) fungují bez problémů i bez instalace ovladačů. Problém však může nastat v případě hi-end grafických karet, založených na Maxwell mikroarchitektuře, tj např. GTX750+, kde je nutné nainstalovat příslušné ovladače z webu nVidia. Další důležitá funkce, která nefunguje u CustoMaců, je SLi u nVidií a CroxxFire u ATi grafických karet.

Procesor

Snad každý procesor Intel vyrobený po roce 2010 je vhodný a podporovaný pro verze systému Lion, Mountain Lion a Maverics. Novější systémy jsou již pouze 64bitové, proto pozor, jakou architekturu používá vaše CPU.

Periferie

Kámen úrazu CustoMacu jsou periferie. Správně fungující Bluetooth nebo Wi-Fi adaptéry sice jsou, ale není jich moc. Jistěže se dají zprovoznit, ale to už je práce pro znalého a technicky (softwarově) náruživějšího uživatele nebo admina. Pokud však zvažujete koupi jakékoli periferie (webová kamera, bluetooth zařízení a podobně), ujistěte se, že podporuje OSX. Pokud podporuje, mělo by vše fungovat bez problémů.