Asi jako první věc, která rozladí každého začátečníka s Hackintoshem, je ta, že není možné nastartovat Mac OS bez použití instalačního USB disku. Tady nabízím řešení.

Metoda 1

Pozor! Pokud máte vložený USB Flash disk, připojte správný EFI disk. Flash disk má totiž vlastní EFI paritu. Vyberte proto pro připojení zpravidla „disk0s1“.

Po připojení jednotky si ji otevřeme ve Finderu a v druhém okně Finderu si otevřeme náš disk (zpravidla pojmenovaný "El Capitan" nebo tak, jak jsme si jej nazvali při instalaci). Z našeho disku zkopírujeme složky "EFI" a "Extra" na disk "EFI".

Poté znovu spustíme "Clover Configurator" a v levém menu vybereme "Install/Update Clover" a vpravo vespod klikneme na "Check" Pak zvolíme buď "Update" nebo "Install" a Clover je na správném disku. Pak už stačí jen odebrat USB disk (přetažením ikony USB do koše) a restartovat. Systém nabíhá bez USB.

Metoda 2

Otevřete terminál a vepište:
diskutil list
Image
Zde najdeme hlavní systémový disk (u mě disk0). Nyní naformátujeme a znovupřipojíme EFI paritu:
sudo -s
vložíme heslo administrátora (přihlášení do systému) a vytvoříme nový disk
newfs_hfs -v EFI /dev/disk0s1
Vytvoříme složku, kam připojíme disk
mkdir /Volumes/EFI/
A disk připojíme.
mount_hfs /dev/disk0s1 /Volumes/EFI
Nyní zavřeme terminál. Teď vložíme UniBeast USB a nainstalujeme "bootloader" na systémový EFI disk, a to tak, že posloupně po řádcích vložíme příkazy:
sudo -s

fdisk -f boot0 -u -y /dev/rdisk0

dd if=boot1h of=/dev/rdisk0s1

cp boot /Volumes/EFI/

Uzavřeme terminál. Nyní zkopírujeme z USB složku "Extra" na disk EFI. Dále nastavíme systémovou EFI paritu jako aktivní:

sudo -s
Vložíme opět heslo a po řádcích vkládáme
fdisk -e /dev/rdisk0
p
f 1
w
y
quit
rm -R /boot /Extra
Nyní restartujeme systém a ten naběhne bez USB UniBeast 🙂