A systém Hackintosh je nainstalován! Avšak nyní přichází ta nejsložitější část instalace systému, a to je instalace ovladačů vašich periferií. Asi jako první doporučuji nainstalovat DDST ovladače. K tomuto doporučuji stáhnout nástroj MultiBeast, která je ke stažení zde. Ke stažení použijeme asi jiný počítač, protože po instalaci nám asi nepůjde kabelová ani bezdrátová síť.

  • Shift ⇧ - start v nouzovém režimu (safe mode),
  • Option ⌥ - manažer spuštění ,
  • C - start z CD, DVD nebo jiného média,
  • D - spustí diagnostiku, která nám řekne, co je špatně (povětšinou HW),
  • ⌘ + V - Verbose mode - start bez grafického rozhraní (tam se ukáže chyba na sto procent).

Pokud máme problémy s nastartováním systému, můžeme vyzkoušet nějaké klávesové zkratky, které nás pustí alespoň do výběru bootacího média nebo vyvolají různé nabídky, zpravidla se jedná o klávesy "del", F8, F11 nebo F12.

Po spuštění MultiBeast si zde vybíráme připojené periferie. Abychom to zvládli precizně, potřebujeme podrobné informace o naší základní desce, grafické kartě a síťové kartě, popřípadě modulech Wi-Fi, Bluetooth nebo čtečkách SD karet. Co konkrétně? U zvukové karty budeme potřebovat označení čipu (např. ALC8xxx), u síťové karty totéž (kupříkladu Realtek RTL8111). U grafické karty nám bude stačit označení karty (třeba u mě nVidia GeForce GTX 660).

alt

Jako první vybíráme, jaký BIOS náš počítač používá, tzn. Legacy nebo UEFI. Současné základní desky jsou vybaveny softwarem UEFI, poznáte to tak, že jsou graficky zpracované, oproti Legacy, kde je pouze text na modrém pozadí.

V další kolonce "Drivers" vybereme ovladač zvukové karty, kterou jsme zjistili na stránkách prodejce nebo výrobce. Pod ní vybereme ovladače disku - doporučuji všechny dostupné.

Poté v položce "Misc" doporučuji nainstalovat obě možnosti FakeSMC.

V položce "Network" nainstalujeme požadovaný ovladač síťové karty. V horním menu pod kolonkou "Bootloaders" vybereme zavadeč podle BIOSu (UEFI x Legacy). V položce "Customize" zvolíme vložení kódu pro naší grafickou kartu (ATI, nVidia nebo integrovaná). V "SSDT Options" vybereme procesor, který máme. V "System Definition" bych zatím nevybíral nic, jelikož to se bude probírat až v nastavení zavadeče Clover.

Toť zatím vše. Klikneme na položku "Build" a vybereme disk, kam chceme instalovat (#Jméno disku). a klepneme na "Install". Potvrdíme licenční ujednání a vložíme heslo našeho účtu. Až se instalace dokončí, restartujeme.

alt

Instalace ovladačů grafické karty

Používáme-li grafickou kartu od nVidia, vlezeme na web nVidia. Stáhneme instalátor, nainstalujeme a restartujeme. Hotovo!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..