Svatební fotograf

Svatba je důležitý a neopakovatelný moment, který by měl být zaznamenám a nafocen co možná nejkvalitněji a profesionálně. Vždycky je někdo, kdo "to" udělá zadarmo nebo levně. Je totiž mnoho lidí, kteří Vám slíbí, že Vám svatbu nafotí zadarmo nebo za občerstvení, ale jak to pak dopadá? Dostanete fotky, kterými se raději nikde neprezentujete, protože nejsou koukatelné, jsou rozmazané, nicneříkající, nezachycují důležité momenty. Svatební fotky by měly vyjadřovat pocity focených osob nebo skupin, ne jen bezduché cvakání nahodilých momentů. Není to o tom, nafotit stovky a tisíce fotek a vybrat z nich pár, který se zrovna povedly. Je pak nepříjemné dívat se na výrazy přátel prohlížejících si svatební album, kteří po sobě kmitají pohledem a bojí se cokoli říct, aby neurazili.

K focení svateb patří emoce, proto se na tyto pocity zaměřuji a vytvářím tak svatební fologalerii plnou slz, smíchu, legrace a srandy. I po letech, kdy fotografie ze své svatby budete procházet, si vzpomenete na situaci, kdy jste měl /a/ zrovna tenhle výraz a znovu se usmějete buď jen tak sami nebo s příteli a blízkými. K focení svateb používám profesionální foto techniku společně s kolegy, kteří mi ve focení pomáhají. Součástí svatebního alba jsou i portrétní fotografie. Na svatby, které jsem fotil v předchozí době se můžete podívat v mém portfoliu.

1

Předsvatební schůzka

Seznámíme se, vyjasníme si vzájemné představy a odpovím na všechny Vaše dotazy. Můžeme dle potřeby upravit služby na míru dle vašich přání. Osobní předsvatební schůzku považuji za samozřejmou pro všechny, kterým na fotografiích aspoň trochu záleží. A jelikož já jsem vždy jedním z těch, kterým na výsledku záleží nejvíce, nepovažujte schůzku za něco, co by mě mohlo obtěžovat.

2

Doprava svatebního fotografa a techniky

Doprava je na naší domluvě, nebudu nikomu vnucovat, že jezdím MHD. Jezdím svým osobním autem a pokud je to možné, cestování si užívám a proto jej v blízkém okolí Prahy ani nezapočítávám. Při výjezdu do zahraničí nebo jiných částí České republiky domlouvám cenu za dopravu individuálně. Pro ostatní místa ji s vámi dohodnu předem, ničeho předraženého se ale nemusíte obávat.

3

Fotograf s asistentem

Dávám jako možnost přítomnost mého asistenta, který mi obsatarává foto techniku a hlavně kvalitní nasvícení, které posune vzhled vašich fotografií o třídu výše. Fotografie je jako malba světlem, proto je světlo na fotografii nejdůležitějším faktorem. Fotograf bez asistence ztrácí hodně možností, jak fotit lépe. Při objednávce fotografování kratší než 4 hodiny obvykle nezaručuji, že přijdu společně s asistentem.

4

Předsvatební focení

Nejedna kamarádka nebo sestra závidí novomanželce její vizáž na svatbě. Překrásná princezna, dokonalá pleť, dokonalý účes. Co za tím asi je? Hodiny práce stylistek, kadeřnic a kdo ví, koho všeho vlastně. Po obřadu je možnost poodhalit tato zákoutí trochou zákulisních fotek z příprav nevěsty. Jedná se o čím dál více oblíbenou položku svatebních balíčků. Přijedu před obřadem a nafotím tyto přípravy.

5

Výběr fotografií

Vzhledem k tomu, že každá svatba je jiná, ať už osobnostmi návštěv a novomanželů, počtem účastníků, prostorem a všemi ostatními variabilitami, do výběru fotek proto novomanžele nezatahuji, je to zdlouhavý proces, kde zvažuji mnoho faktorů (kvalita fotky, osvětlení, detaily, rozvržení a samotná úvaha o postprodukčních procesech). Výběr fotografií pak podle objednaného balíčku upravím do konečné podoby s maximálním úsilím.
Rezervace termínu
Rezervujte si svatebního fotografa s dostatečným předstihem, později už nemusím mít ve vašem termínu volno. Fotograf na svatbu se často domlouvá i s ročním předstihem.